Na co zwrócić uwagę kupując drzwi?

drzwi asilo VINCI 1 ŚNIEŻNA BIEL V1

Na co zwrócić uwagę kupując drzwi?

Drzwi wewnętrzne do naszego domu mogą się różnić przede wszystkim materiałem, sposobem otwierania, konstrukcją zastosowanymi przeszkleniami, okleinami oraz zawiasami i klamką. Wszystkie te elementy mają wpływ na cenę drzwi, która może być różna. Oferta na rynku jest na tyle bogata, że może być problem z podjęciem ostatecznej decyzji.

Na co więc należy zwrócić uwagę przy zakupie drzwi wewnętrznych do naszego domu?

Konstrukcja Skrzydła:

Plaster Miodu – jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Środek skrzydła wypełniony jest płytą wiórową o strukturze plastra miodu.

Konstrukcja płycinowa – składa się z drewnianej ramy oraz wypełniających ją płycin z drewna, szkła, sklejki lub sztucznego tworzywa. Wypełnienie to zapewnia zarówno bardzo dobrą stabilność jaki dźwiękoszczelność. Dodatkowo tego typu drzwi charakteryzują się wysoką odpornością na odkształcenia.

Materiał wykonania i wykończenia:

Drzwi wewnętrzne do domu wykonane są głównie z drewna litego, klejonego lub z materiałów drewnopochodnych, jak płyta wiórowa, płyta pilśniowa, MDF i HDF, ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się również szkło. W przypadku drewna, lepsze parametry ma drewno klejone, które wyróżnia się dużą wytrzymałością i się nie paczy. Najczęściej stosuje się drewno:

  • Dębowe
  • Jesionowe
  • Bukowe
  • Mahoniowe
  • Jodłowe
  • Czasem sosnowe

 

Z kolei płyty MDF i HDF są to płyty drewnopochodne. Mają one różną gęstość, która decyduje o mniejszych lub większych skłonnościach do paczenia. MDF czyli Medium Density Fibreboard ma średnią gęstość i otrzymuje się ją z przerobienia włókien drewna sosnowego lub świerkowego. Natomiast płyta HDF czyli High Density Fibreboard jest bardzo gęsta, więc tym samym niezwykle twarda na paczenie a jednocześnie wykazuje wysoką niepodatność na pękanie. Drzwi szklane idealnie pasują idealnie do wnętrz industrialnych i są wykonane ze szkła hartowanego lub klejonego. Najczęściej mają ramki drewniane lub aluminiowe. Materiał jakim pokrywa się drzwi wewnętrzne decyduje zarówno o ostatecznym wyglądzie jak i cenie. Skrzydła drewniane występują w wersjach lakierowanych jak i bejcowanych gdzie z reguły pozostawiony zostaje zarys słojów drewna. Dużą popularnością cieszą się też drzwi wewnętrzne do własnego wykończenia, są one oczywiści zagruntowane i zaimpregnowane a decyzję o ich wykończeniu pozostawia się klientowi.

No Comments

Post A Comment