Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne Katowice

Barausse produkuje drzwi wewnętrzne od ponad 50 lat. Wszystkie modele są zaprojektowane i wyprodukowane we włoskiej fabryce tego producenta.

W ofercie jest ponad 200 modeli drzwi zarówno w nowoczesnej jak i tradycyjnej formie.

Drzwi Barausse to prestiż, doświadczenie i estetyka wykonania.

Katalogi do pobrania

Drzwi wewnętrzne Katowice

Drzwi wewnętrzne są niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz. Niezależnie od miasta, czy to Katowice czy inny duży ośrodek miejski, w biurach, sklepach, pokojach hotelowych i mieszkaniach instalowane są drzwi wewnętrzne najróżniejszych rodzajów. Co należy o nich wiedzieć? W jakich modelach występują? Z jakich materiałów produkowane są drzwi wewnętrzne w Katowicach? Wszystkie co najważniejsze na temat drzwi, możecie dowiedzieć się w tym miejscu.

 

Jaką rolę spełniają drzwi wewnętrzne?

 

Zadaniem każdych drzwi jest kontrolowanie komunikacji pomiędzy różnymi pomieszczeniami. Drzwi umożliwiają lub uniemożliwiają przemieszczanie się pomiędzy pokojami, biurami i wydzielonymi częściami budynku. Dodatkowo, drzwi wewnętrzne mogą również zabezpieczać znajdujące się w nich przedmioty i dokumenty, jeśli zostaną wyposażone w zamki na klucz, szyfrowe lub biometryczne. Drzwi przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych, użytkowych i reprezentacyjnych muszą przede wszystkim być wykonane estetycznie i z trwałych materiałów. Aby spełnić oczekiwania klientów, producenci opracowują coraz to nowsze modele i konstrukcje drzwi, wśród których można znaleźć następujące propozycje.

 

Fornirowane drzwi wewnętrzne w Katowicach

 

Są to jedne z najbardziej ozdobnych drzwi wewnętrznych, jakie tylko można sobie wyobrazić. Ich zewnętrzna powierzchnia zostaje dekorowana specjalnymi rantami i innymi elementami 3D, wystającymi ponad powierzchnię. Z daleka mogą przypominać solidne i wykonane z litego drewna drzwi rustykalne. Niezbędnym elementem wykończenia takich drzwi, są również fornirowane ościeżnice z maskownicami, uzupełniające spójny wizerunek konstrukcji. Fornirowane drzwi wewnętrzne w Katowicach można najczęściej spotkać w wielu reprezentacyjnych obiektach i miejscach: restauracjach, hotelach, domach weselnych, willach, a także urzędach. Tego typu drzwi bardzo dobrze wyglądają w towarzystwie marmurowych podłóg, alabastrowych kolumn i mebli z epoki, bogato zdobionych i rzeźbionych figur.

 

Katowice – drzwi wewnętrzne z połyskiem

 

Kolejnym ciekawym rodzajem drzwi wewnętrznych są drzwi z połyskiem. Ich zewnętrzne powierzchnie zostały wykonane z bardzo wytrzymałego i eleganckiego materiału o wysokim połysku. Ten rodzaj drzwi chętnie jest montowany w pomieszczeniach o eleganckim i nowoczesnym wystroju. Chłodne wykończenie bardzo dobrze komponuje się z gabinetami, salonami utrzymanymi w jasnej kolorystyce, a także innymi miejscami, w których zależy nam na utrzymaniu doskonałej higieny. Gładka powierzchni drzwi z połyskiem nie sprawia trudności w czyszczeniu i gwarantuje znakomity efekt wizualny.

 

Drzwi wewnętrzne drewniane 

 

Drewniane drzwi są jednymi z najczęściej kupowanych i instalowanych w pomieszczeniach. To tradycyjne rozwiązanie ma wielu zwolenników. Jest to również bardzo bezpieczny wybór dla wszystkich osób, które mają trudności ze zdecydowaniem się na inne, bardziej nowoczesne propozycje. Drewniane wykończenie drzwi wewnętrznych może występować w wielu kolorach, fakturach i odmianach, imitujących najróżniejsze gatunki drewna. W jakich pomieszczeniach drzwi drewniane najlepiej wyglądają? W każdych. Niezależnie czy jest to gabinet urządzony w klasycznym stylu czy może luksusowy apartament, drewniane powierzchni znakomicie komponują się z każdym innym materiałem wykończeniowym – stalą, szkłem, betonem i kamieniem oraz ceramiką.

 

Malowane drzwi wewnętrzne w Katowicach

 

Nowością, która bardzo szybko zyskała uznanie klientów, są nieszablonowe i naprawdę oryginalnie wyglądające drzwi malowane. Ich powierzchnia jest malowana na dowolny kolor w specjalnej technologii lakierowania proszkowego. Powłoka lakiernicza jest trwała i odporna na uszkodzenie mechaniczne, a także na ewentualne promieniowanie UV. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można pomalować drzwi na jeden z setek dostępnych kolorów z palety RAL. Pozwala to dopasować je do wystroju pomieszczeń, nadając oryginalny i niespotykany nigdzie indziej wygląd. Powłoka lakiernicza na drzwiach nie wymaga konserwacji i została z zewnątrz zabezpieczona warstwą bezbarwnego lakieru.

 

Drzwi wewnętrzne i rodzaje klamek

 

Wygodne użytkowanie drzwi nie mogłoby się odbywać bez klamek. To one pełnią rolę pochwytu, pozwalając swobodnie otwierać i zamykać drzwi. Klamki do drzwi wewnętrznych mogą mieć różnorodny wygląd i być wykonane z różnych rodzajów materiałów. Najczęściej spotykamy klamki stalowe, aluminiowe i mosiężne. Mogą mieć prosty, nowoczesny wygląd charakteryzujący się ostrymi krawędziami i geometrycznymi kształtami. Nie będziemy mieli również trudności z wyborem i kupnem klamek rzeźbionych i dekoracyjnie zdobionych ornamentami. Idealnie komponują się one z drzwiami fornirowanymi i rustykalnymi. W końcu klamki do drzwi wewnętrznych mogą być zastąpione gałkami. Są one nieco trudniejsze w użytkowaniu, wymagając pełniejszego uchwytu dłonią, ale z pewnością wyglądają bardzo elegancko i czynią wystrój wnętrz ciekawszym.

 

Akcesoria i drzwi wewnętrzne 

 

Do wszystkich rodzajów drzwi wewnętrznych, można zakupić duży wybór akcesoriów. Część z nich rzeczywiście jest wskazana do użytku i mogą przynieść wiele korzyści. Jednymi z takich są odbojniki do drzwi. Są to specjalne ograniczniki, montowane do podłogi i mające umożliwiać otwieranie drzwi tylko do określonego miejsca. Pozwala to uniknąć uderzenia drzwi o ścianę i niszczenia jej powierzchni lub uszkodzenia klamek. Innym ciekawym elementem do drzwi wewnętrznych może być samozamykacz. Jest to element mocowany do ościeżnicy, wyposażony w ruchome ramię i sprężynę. Samozamykacz jak nazwa wskazuje, odpowiada za płynne, powolne i bezpieczne zamykanie drwi wewnętrznych. Takie rozwiązanie może być stosowane zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Polecamy wybierać samozamykacze szczególnie tam, gdzie drzwi wewnętrzne w Katowicach narażone są na działanie przeciągów lub istotne jest ich każdorazowe domykanie.

 

Jak otwiera się katowickie drzwi wewnętrzne?

 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ciekawe. Większość z nas przywykła do tego, że drzwi wewnętrzne są drzwiami uchylnymi na prawą lub lewą stronę. Ale to nie jedyna możliwość otwierania drzwi wewnętrznych. Coraz częściej można spotkać eleganckie i wygodne w użytkowaniu drzwi przesuwne. Montowane są najczęściej w miejscach, w których brakuje wystarczającej powierzchni na drzwi otwierane tradycyjne. Drzwi wewnętrzne przesuwne mogą się przesuwać na zewnętrzną stronę ściany lub mogą być chowane w jej wnętrzu. W tym drugim przypadku już na etapie projektowania należy przewidzieć ich montaż i zadbać o stworzenie odpowiedniej konstrukcji ściany. Drzwi wewnętrzne  w konstrukcji przesuwanej często są instalowane jako drzwi do garderoby, a także w ściankach działowych odgradzających pokoje dzieci. Same drzwi mogą być wykonane z różnych materiałów – płyt, elementów drewnianych, jak również jako szklane tafle ze wzmacnianego i hartowanego szkła.

 

Katowice – drzwi wewnętrzne i ich montaż

 

Klienci najwięcej pytań zadają o to, jak zamontować drzwi wewnętrzne w pomieszczeniach. To prawda że jest to jedna z najbardziej wymagających czynności. Zależnie od konstrukcji, drzwi wewnętrzne mogą być osadzane w ościeżnicach drewnianych lub stalowych, mocowanych do ściany kotwami lub tylko pianką montażową. W każdym przypadku zalecamy, aby montażu drzwi dokonały osoby, które dobrze się na tym znają i mają duże doświadczenie w tym temacie. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów, a końcowy efekt będzie zadowalający dla inwestora.

 

Kiedy wymienić drzwi wewnętrzne na nowe?

 

Wymiana starych drzwi na nowe najczęściej odbywa się przy okazji większych remontów. Jest to związane z dość dużym nakładem pracy, która towarzyszy demontażowi starych ościeżnic i montażowi nowych. O wymianie drzwi wewnętrznych na nowe, warto również pomyśleć wtedy, gdy chcemy gruntownie zmienić wygląd pomieszczenia, nadać mu nowy charakter lub przewidujemy dla niego zupełnie inną funkcję użytkową. Wówczas warto zastanowić się nie tylko nad tym, jak takie drzwi powinny wyglądać, ale również na sposobie ich otwierania (drzwi uchylne skrzydłowe, przesuwne na ścianę lub chowane w ścianie).