Drzwi ukryte

W nowoczesnych domach furorę robią drzwi ukryte (secret) z ukrytą aluminiową ościeżnicą, która po wmontowaniu w ścianę zwykle zupełnie jest nie widoczna. Sam profil ościeżnicy ma budowę komorową, dzięki czemu stabilnie podtrzymuje skrzydło. W zależności od rodzaju i stylu pomieszczenia, w którym znajdują się drzwi ukryte, mogą być one wykończone farbą, kaflami ceramicznymi, płytkami betonowymi, tapetą, lustrem, drewnem, tkaniną a nawet blachą.

Dla podtrzymania efektu ukrytych drzwi w ścianie klamki powinny być jedynie dyskretne zaakcentowane. W tego typu drzwiach wewnętrznych można zastosować system samo domykający oraz zamki magnetyczne.

drzwi ukryte Katowice

Secret You – Bianco

primedoors_drzwi ukryte Katowice

Secret You – Baklite – Efekt Betonu

katowice drzwi ukryte primedoors

Secret You – Concrete Effect – Efekt Cementu

drzwi ukryte prime Doors

Secret You – Same finish as the wall – Wykończenie jak ściana

Drzwi ukryte Katowice i Śląsk

Secret You – Bianco

Śląśk - drzwi ukryte PrimeDoors

Secret You – Paper Wall – Plakat

Drzwi ukryte

Secret You – Same finish as the wall – Wykończenie jak ściana

Drzwi ukryte śląsk

Secret You – Same finish as the wall – Wykończenie jak ściana

Drzwi ukryte na Śląsku i w Katowicach

Drzwi ukryte Katowice
Drzwi ukryte Śląsk

 

Estetyczne i nie rzucające się w oczy drzwi ukryte, to ciekawy sposób na urządzenie wnętrz. Katowice jako jedne z kilku miast w Polsce, może pochwalić się firmą, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji drzwi ukrytych. Ich konstrukcja opiera się na wytrzymałej ościeżnicy komorowej, wykonanej z trwałego, ale i lekkiego aluminium. Drzwi ukryte mają wiele zalet i można je spotkać w coraz większej liczbie miejsc. Nadają się do mieszkań, domów, ale również firm i salonów sprzedaży. Śląsk jako jedna z największych aglomeracji miejskich w kraju, odznacza się bardzo dużym zapotrzebowaniem na tego typu produkty. Coraz więcej nowych inwestycji budowlanych, również o charakterze komercyjnym, daje powód aby doskonalić ofertę na drzwi ukryte i wzbogacać ją nowymi wzorami.

 

Drzwi ukryte Katowice – w jakich miejscach są stosowane ?

 

Największą zaletą tego rozwiązania jest łatwość wtopienia drzwi w ścianę pomieszczenia. Powierzchni drzwi może mieć taki sam kolor lub fakturę jak otaczające ją powierzchnie. Fakt że ościeżnica zostaje ukryta w ścianie również korzystnie wpływa na efekt końcowy. Najczęstszymi miejscami, w których montowane są drzwi ukryte  są salony sprzedaży, sklepy, butiki i nowoczesne apartamenty.

 

Zalety drzwi ukrytych

 

Przede wszystkim stosowanie tego typu drzwi, daje projektantom wiele możliwości kształtowania wnętrz. Wygląd ścian nie zostaje zaburzony niepasującymi do nich drzwiami z drewna lub stali, tylko następuje całościowe wkomponowanie drzwi w powierzchnię dekoracyjną. Zewnętrzne powierzchnie drzwi mogą zostać wykończone w taki sam sposób, jak reszta ścian. Może być umieszczona na nich tapeta, farba w dowolnym kolorze lub inne elementy dekoracji.

 

Jak dbać o drzwi ukryte ?

 

Nie ma specjalnych zaleceń, jeśli chodzi o użytkowanie i konserwację drzwi. Utrzymanie ich w czystości powinno przebiegać zgodnie ze standardowymi zasadami i wskazaniami dla konkretnego materiału, którym zewnętrzna powierzchnia została wykończona. Drzwi ukryte  mocowane są do ościeżnicy na standardowych zawiasach, a każde skrzydło zostaje wyposażone w klasyczną klamkę oraz zamek kasetowy na klucz.