Drzwi pełne czy przeszklone?

drzwi pełne czy przeszklone primedoors

Drzwi pełne czy przeszklone?

To kolejny dylemat przed jakim stoimy w trakcie wyboru drzwi wewnętrznych. Drzwi przeszklone powodują zwiększenie dopływu światła do pomieszczenia, które się za nimi znajduje. Drzwi pełne natomiast dają nam większą i pełną prywatność, ciszę i spokój.

Wybór na pewno zależny jest od pomieszczenia w którym będą drzwi, na pewno sypialnia, łazienka czy też pokój nastolatka powinien charakteryzować się pewną intymnością, więc drzwi pełne lub z przeszkleniami matowymi lub w górnej części.

Pomieszczenia typu kuchnia, jadalnia czy też salon już nie potrzebują takiej dyskrecji, więc możemy tutaj zastosować drzwi w pełni przeszklone lub szklane. Generalnie wybór rodzaju drzwi jest bardzo indywidualny, możliwości jest tak wiele, że trudno się zdecydować na jedną z nich.

Dzisiaj, gdzie domy stają się domami szklanymi z coraz większymi przeszkleniami na elewacjach sensownym wyborem stają się drzwi pełne.

Przy wymianie drzwi warto wziąć pod uwagę jednoczesną wymianę okien. Wysokiej jakości okna katowice to dobry wybór, ponieważ zmiana wystroju mieszkania wiąże się z drobnymi pracami remontowymi, a takie najlepiej wykonać za jednym zamachem.

No Comments

Post A Comment