Drzwi wewnętrzne na wymiar Katowice

Drzwi wewnętrzne na wymiar

Kiedy i gdzie stosuje się drzwi wewnętrzne na wymiar? Miejsc, które wymagają montażu tego rodzaju drzwi jest bardzo wiele. Praktycznie każde pomieszczenie mieszkalne lub użytkowe, w którym występuje otwór o niestandardowych wymiarach, może wymagać drzwi na wymiar. W tym artykule dowiedzą się Państwo jak wygląda proces produkcji drzwi wewnętrznych na wymiar, gdzie można je zamówić, a także czy można tego uniknąć, a jeśli tak, to w jaki sposób.

 

Drzwi wewnętrzne na wymiar Katowice – Kto produkuje ?

Produkcją drzwi na wymiar zajmują się specjalistyczne firmy stolarskie. W ofercie najczęściej posiadają produkcję okien i drzwi w standardowych rozmiarach. Mogą działać na dużą skalę ogólnopolską lub być to małe, lokalne firmy obsługujące teren jednego miasta lub województwa. Skala działalności takiej firmy decyduje jednocześnie o terminach realizacji, a także ostatecznych cenach, które nam przyjdzie zapłacić za takie drzwi wewnętrzne na wymiar w Katowicach.

 

Jak wygląda produkcja drzwi wewnętrznych na wymiar?

Produkcja drzwi na wymiar jest niemal w pełni zautomatyzowana. Poszczególne elementy są przycinanie na określoną długość specjalnymi maszynami sterowanymi komputerowo. Pozwala to uzyskać największą dokładność produkcji i precyzyjne spasowanie wszystkich elementów. By jednak móc rozpocząć produkcję drzwi wewnętrznych, konieczne jest wcześniejsze opracowanie projektu i dokonanie pomiarów.

 

Pomiary na drzwi wewnętrzne na wymiar

Jeśli wielkość otworu drzwiowego jest niestandardowa – jest on za wąski lub zbyt szeroki na standardowe drzwi, pracownik firmy produkującej drzwi przyjeżdża dokonać niezbędnych pomiarów. W kilku miejscach mierzy szerokość i wysokość otworu oraz grubość ścian. Jeżeli drzwi mają mieć niestandardowy kształt, np. być ścięte u góry w celu używania na poddaszu, obmierza cały otwór i robi jego wstępny szkic. Wszystkie pomiary muszą być wykonane z maksymalną dokładnością, ponieważ na ich podstawie zostanie wykonany projekt, a następnie ruszy produkcja. By uniknąć ewentualnych błędów pomiarowych, zamiast tradycyjnych taśm mierniczych używa się specjalnych miarek laserowych. Dokonują one automatycznego pomiaru z dokładnością do dziesiętnych części milimetra.

 

Projekt na drzwi wewnętrzne na wymiar w Katowicach

Po dokładnym zwymiarowaniu otworu, projektanci przystępują do opracowania koncepcji drzwi. Możliwości są dwie. Jeśli klient wybrał model drzwi z katalogu firmy, dokonuje się wyłącznie korekty wymiarów, tak aby drzwi pasowały do otworu. Jednak w wielu przypadkach klient może sobie zażyczyć zaprojektowania drzwi od podstaw, nadając im zupełnie inny wygląd i kształt. Realizacja takiego zamówienia z oczywistych powodów jest kosztowniejsza i bardziej czasochłonna. Wraz z pracami nad projektem, powstaje kosztorys produkcji. Oba dokumenty zostają przedstawione klientowi do akceptacji i wniesienia ewentualnych poprawek do projektu.

 

Dlaczego potrzebne są drzwi wewnętrzne na wymiar ?

Ktoś może zapytać, dlaczego otwory drzwiowe mają niestandardowe wymiary? Co kierowało projektantem lub wykonawcą, aby wykonać otwór większy lub mniejszy od standardowych? Powodów może być wiele.

 

  • Adaptacja istniejących budynków – przy adaptacji istniejących budynków lub pomieszczeń na inne cele, może się okazać że trzeba przenieść drzwi w inne miejsce. Jeśli w tym miejscu występują elementy konstrukcji, w które nie można ingerować, potrzebne będą drzwi wewnętrzne na wymiar, które dopasują się do istniejącej przestrzeni.

 

  • Drzwi do starych ościeżnic – w wielu przypadkach klienci nie chcą decydować się na skomplikowane i czasochłonne remonty, związane z usuwaniem starych ościeżnic drewnianych lub metalowych. Temu rodzajowi prac towarzyszy najczęściej hałas, duża ilość kurzu, konieczność demontażu elementów wykończenia ścian, podłóg i późniejsza naprawa. Często łatwiej jest zamówić nowe drzwi wewnętrzne na wymiar w Katowicach, które będzie można zamontować w istniejących ościeżnicach.

 

  • Niestandardowe kształty drzwi – drzwi wewnętrzne na wymiar  nie tylko mogą mieć niestandardową wielkość, ale również kształt. Tak jest w przypadku drzwi, których górna krawędź zostaje wykończona w ozdobny sposób: zaokrąglona lub ścięta pod kątem.

 

 

Ile trwa produkcja drzwi wewnętrzne na wymiar w Katowicach?

To jest jednym z najczęściej zadawanych przez klientów pytań. Jak długo trzeba czekać na ukończenie produkcji drzwi na wymiar? Czas produkcji jest uzależniony od kilku czynników. Pierwszym z nich jest kolejka oczekujących zamówień. Im jest większa, tym dłuższy czas oczekiwania. Kolejny czynnik to tempo prac nad projektem. Zasadniczo, czas produkcji liczony jest od momentu akceptacji projektu wraz z kosztorysem i wpłaty zaliczki. Czasami może być tak, że prace nad projektem i wzajemne ustalenia trwają kilka miesięcy, a sama produkcja nie dłużej niż 3 tygodnia. Bezpiecznym terminem realizacji na drzwi wewnętrzne na wymiar w Katowicach jest okres 1 miesiąca. Jednak przy każdym zamówieniu drzwi, pracownicy indywidualnie określają termin produkcji – może on się wydłużyć lub skrócić.

 

Transport drzwi wewnętrznych na wymiar

Kiedy drzwi na wymiar są już gotowe, pozostaje tylko dostarczenie ich na miejsce do klienta i zainstalowanie. Firmy produkujące drzwi na wymiar, zazwyczaj oferują również ich fachowy montaż. Dysponują w tym celu wykwalifikowaną ekipą fachowców, posiadającą niezbędną wiedzę, umiejętności i narzędzia. Gotowe drzwi transportowane są w specjalnym zabezpieczeniu, chroniącym je przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem wilgoci. Montaż drzwi odbywa się na miejscu i zwykle nie trwa więcej niż kilka godzin. W pierwszej kolejności dokonuje się osadzenia ościeżnicy w ścianie. Przytwierdzenie ościeżnicy do konstrukcji ściany może się odbywać za pomocą kotew, wkrętów lub pianki montażowej. W tym ostatnim przypadku, skrzydła mogą być osadzone na zawiasach dopiero po upływie kilkunastu godzin. Jest to czas potrzebny na stężenie i utwardzenie pianki montażowej. Przy montażu na kotwach, drzwi mogą być osadzone na zawiasach niemal natychmiast.

Producenci drzwi wewnętrznych na wymiar z którymi współpracujemy:

Salon obsługi klienta
Drzwi wewnętrzne na wymiar


Katowice, Al. Roździeńskiego 191
(budynek Home Concept)
Email: biuro@primedoors.pl
Telefon: 32 307 44 37)
790 775 701