Czym się kierować przy zakupie drzwi?

nella vino primedoors

Czym się kierować przy zakupie drzwi?

Aby dobrze dobrać drzwi do naszego domu, należy kierować się następującymi zasadami: model drzwi powinien pasować do wystroju wnętrza, a ich kolor powinien być dopasowany do koloru podłóg i mebli. Przy dużych przestrzeniach dobrze sprawdzają się drzwi pełne, natomiast w małych – przeszklone, gdyż dobrze doświetlą
korytarz czy przedpokój. Zatem do mieszkań o małych metrażach dobierajmy drzwi z większymi przeszkleniami, obejmującymi nawet 2/3 powierzchni lub skrzydła całe ze szkła, uzyskamy wtedy efekt doświetlenia i lekkości. Drzwi z mniejszymi przeszkleniami (wykorzystywane często w łazienkach) lub drzwi pełne (stosowane w sypialniach) pozwolą nam zachować intymność i sprawią, że przestrzeń stanie się bardziej osobista. Kolor drzwi jest bardzo istotny, obowiązuje zasada, że w małych wnętrzach sprawdzą się jasne kolory,takie jak biel, magnolia i naturalne odcienie drewna (dąb bielony, klon, brzoza, jasny buk lub sosna), natomiast w dużych – ciemniejsze (wiśnia, wenge, dąb, egzotyczny palisander, heban).

Jeśli nie odpowiada nam model drzwi fornirowanych to możemy wybrać skrzydła malowane farbami kryjącymi w dowolnym kolorze z palety RAL dodatkowo pokryte lakierem SOFT TOUCH (dostępny również przy fornirach). Nowością na rynku są drzwi do własnego wykończenia zlicowane z murem, które można dowolnie zaaranżować.

Ważny jest rodzaj wykończenia drzwi tj. grubość ościeżnicy, rodzaj oszklenia (gładkie, matowe, przezroczyste, półprzezroczyste, ornamentowe), okucia (chowane, widoczne) i klamka (chrom, chrom satynowany, chrom szczotkowany, złoto, stal nierdzewna). Elementy te muszą stanowić idealną i harmonijną całość. Reasumując: komplet drzwi wewnętrznych w naszym domu powinien być jednolity, tak by powstała estetyczna spójność. Łączenie w jednym domu różnych modeli wprowadzi dysharmonię wnętrza.

No Comments

Post A Comment